همه میدونن که کره چاق میکنه و باید خیلی کم مصرف بشه. اما این ماده غذایی یه جزء اصلی هر خونه ایه. نظرتون راجع به استفاده از کره توی خونه چیه؟

همه میدونن که کره چاق میکنه و باید خیلی کم مصرف بشه. اما این ماده غذایی یه جزء اصلی هر خونه ایه. نظرتون راجع به استفاده از کره توی خونه چیه؟ ما چند تا از استفاده های جالب از کره رو براتون میگیم:

کره

خانه داری

با چرب کردن لولای درها صدای جیر جیر درها رو متوقف کنین.

میتونین برای پاروی برف ازش استفاده کنین. پارو کردن برف یه کار سرگرم کننده و جالب توی زمستونه. میتونین با چرب کردن پارو با کره، کاری کنین که برف به پارو نچسبه.

لکه جوهر رو پلاستیک رو از بین ببرین. کمی کره روی لکه زده و اجازه بدین چند روز در معرض نور خورشید باشه. بعد از چند روز اون رو با آب و صابون بشورین.

از جاهای مزاحمی که روی چوب میمونن راحت شین. اگه یکی از اعضای خانواده تون نسبت به استفاده از زیرلیوانی حساسیت داره و همیشه جای لیوانش روی میز و کابینت ها میمونه، میتونین کمی کره روی اون نقاط زده و بذارین تمام شب باقی بمونه. صبح روز بعد با استفاده از یه حوله اون نقاط رو تمیز کنین.

پخت و پز

میتونین کاری کنین پنیر بیشتر باقی بمونه. اطراف پنیر رو با کره بپوشونین. این کار باعث میشه که پنیر کپک نزنه.

عمر پیاز رو طولانی تر میکنه. اگه فقط به نصف پیاز نیاز دارین ، نصفه باقی مونده رو داخل پلاستیک نذارین، کافی مقدار کره روش بزنین و با فویل آلومینیومی بپوشونینش.

نمیذاره آب بیش از حد بجوشه. کافیه مقدار کمی کره داخل قابلمه ای که داره میجوشه بریزین تا روند جوشیدن رو کند کنه.

مواد غذایی چسبناک رو پاک میکنه. پای و کیک های شکلاتی بیشتر اوقات به چاقو و ظروف دیگه میچسبن. میتونین با چرب کردن ظروف با مقداری کره از این کار جلوگیری کنین.

ادامه داره…

منبع: نوین زی

Tweet استفاده های خاص از کره (بخش اول) - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه