خواب نوزادان زیادی به طور معمول 16 تا 17 ساعت در روز است. اما اکثر نوزادان در طول چند هفته اول زندگی.بیش از دو تا چهار ساعت در یک زمان، روز یا شب خواب نمی ماند.

الگوهای خواب نمونه برای نوزادان

خواب نوزادان زیادی به طور معمول ۱۶ تا ۱۷ ساعت در روز است. اما اکثر نوزادان در طول چند هفته اول زندگی.بیش از دو تا چهار ساعت در یک زمان، روز یا شب خواب نمی ماند.
نتیجه؟ خواب بسیاری از نوزادها بسیار نامنظم است. کار شما این است نشانه های نوزاد تازه متولد شده خود را پاسخ دهید ، بنابراین شما احتمالا تا چندین بار در طول شب باید پوشکش را تعویض کنید، خوراک دهید و آرامش او را مهیا کنید.
چه خبر است؟
چرخه خواب بچه ها به مراتب کوتاه تراز بزرگسالان است و بچه ها زمان بیشتری را در حرکت سریع چشم (REM) خواب صرف میکنند، که تصور می شود برای توسعه فوق العاده لازم است این اتفاق در مغزشان بیافتد. خواب REM سبک تر از خواب غیر REM است، و بیشتر به راحتی مختل شود.
همه این ها غیر قابل پیش بینی یک مرحله لازم است برای کودک شما و آن را نشانی از دوام نیافت – هر چند که ممکن است مانند ابدیت به نظر می رسد هنگامی که شما از خواب محروم هستید.
بعدی چیست؟
در سن ۶ تا ۸ هفته ، اکثر نوزادان شروع میکنند به دوره های کوتاهتر خواب در طول روز و دوره های طولانی تر در شب، اگر چه بیشترٱنها درادامه خواب در طول شب برای تغذیه بیدار می شوند. آنها همچنین دوره های کوتاه تر از خواب REM و دوره های طولانی تر عمیق، خواب غیر REM را دارند.
کارشناسان می گویند، بین ۴ و ۶ ماه، اکثر نوزادان قادر به خواب برای یک کشش ۸ تا ۱۲ ساعت در طول شب هستند. برخی از نوزادان در اوایل ۶ هفته، در شب بلند مدت میخوابند، اما بسیاری از نوزادان به نقطه عطف نمیرسند تا زمانی که ۵ یا ۶ ماه هستند. و برخی از آنها ادامه میدهند در شب از خواب بیدارمیشوند. شما می توانید به کودکان
کمک کنید که هرچه زودتر به آن نقطه برسد، اگرهدفتان این است با آموزش به آن از شروع عادت کند که خوب بخوابد.
چگونه عادتهای خواب خوب کودک را ایجاد کنیم
در اینجا چند راهنمایی برای کمک به کودک خود که خواب را حل وفصل کند عبارتند از:
بدانید نشانه هایی که از معنی آن خسته میشوند.
برای شش تا هشت هفته اول، اکثر نوزادان قادر به بیدارماندن بسیار طولانی تر از دو ساعت در یک زمان نیستند،اگر شما بیشتر از آن منتظر بمانید که کودکتان بخوابد،او ممکن است خسته شود و سخت به خواب رود.
ساعت کودک خود برای نشانه هایی که خسته می شوند. آیا او چشمهایش را میمالد گوشش را میکشد یا به طور طبیعی داد و بیداد میکند؟ اگر شما نقطه ای از این ها و یا هر نشانه دیگر از خواب آلودگی دیدید سعی کنید به صورت خوابیده او را نگه دارید تا بخوابد.شما به زودی در مورد ریتم هاو الگوهای روزانه کودکتان حس ششم خود را توسعه خواهید داد. شما به طور غریزی خواهید دانست چه زمانی او برای چرت زدن آماده است.
آغاز برای یادگیری به او تفاوت بین روز و شب
برخی از نوزادان شب ها بیدارهستند (چیزی است که شما ممکن است در دوران بارداری متوجه شوید) که باعث خواهد شد به مدت زی��دی بیدار بمانید در حالیکه شدیدا به خواب احتیاج دارید. برای چند روز اول شما قادر نخواهید بود کاری برای این مسئله انجام دهید. اما هنگامی که کودک شما در حدود ۲ هفته است، شما می توانید به او آموزش دهید تا شب را از روز تشخیص دهد.
وقتی او هوشیار و بیدار هست در طول روز، با اوتا آنجا که می توانید ارتباط برقرار کنید، خانه و اتاق او را روشن و تمیز نگهدارید و در مورد به حداقل رساندن سر و صدا در طول روز مانند تلفن، موسیقی، و یا ماشین ظرفشویی نگران نباشید. اگر او تمایل دارد تا در همگام تغذیه بخوابد، او را از خواب بیدار کنید.
در شب، زمانی که او از خواب بیدار شد با او بازی نکنید. چراغ و سر و صدا را کاهش دهید و وقت زیادی را صرف صحبت کردن با او نکنید. تا اومتوجه این موضوع شود که شب برای خواب می باشد.
یک روتین برای خواب در نظر بگیرید.
هرگز زود نیست که شروع به پیروی کردن از یک روال خواب کنید. یک چیز ساده ای مثل خواندن لالایی و یا بوسه شب بخیر می تواند زمان خواب کودک شما را تغییر دهد.
به او شانس این را بدهید که به تنهایی به خواب رود.
در زمانی که او ۶ تا ۸ هفته است، شما می توانید فرصت خوابیدن به تنهایی را به کودک خود دهید. چگونه؟ او را زمانی که خواب آلود اما بیدار است بر روی زمین بگذارید، این را جودی میندل، معاون مرکز اختلالات خواب در بیمارستان کودکان فیلادلفیا و نویسنده کتاب خواب در طول شب پیشنهاد میدهد.
Mindell توصیه می کند تا برای خواباندن کودک از تکان دادن یا پرستاری کردن کودک خود حتی در این سن خودداری کنید. “پدر و مادر فکر می کنند که آنچه که آنها در این سنین اولیه برای کودک خود انجام میدهند بر روی آنها تاثیر ندارد” او می گوید، “اما دارد. بچه ها در حال یادگیری عادات خواب خود هستند اگر شما برای خواباندن کودک خود در زمان هشت هفته اول تولد هر شب تکان دهید، چرا از او بعدا انتظار دیگری خواهید داشت؟ ”
اگر چه هر کسی موافق با این استراتژی نیست. برخی از والدین انتخاب می کنند تا نوزادانشان را برای خواب تکان دهند یا پرستاری کنند چون باور دارند که این روال عادی و طبیعی است، چرا که آنها از آن لذت می برند و نوزاد آنها بخوبی رشد می کند و به خوبی به خواب میرود، و یا ساده تربخاطر اینکه هیچ چیز دیگری بنظر به کار نمی آید. همچین پدر و مادری انتظار دارند تا برای برگرداندن نوزاد خود به خواب، چند بار در طول شب به او سر بزنند.

گرداوری شده توسط تهران ۹۸

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه