بازی با نوزاد

بازی با نوزاد

نوزاد شما به محض توانایی برای تحرک بیشتر نیازمند بازی است، اما بهترین بازی ها برای نوزاد چیست؟

هوش نوزاد را از همان مراحل ابتدایی رشد او می‎توان تقویت کرد، پس با بازی با نوزادان کمک کنید تا آن‌ها بتوانند استعدادهای خود را بروز دهند. خواهش می‎کنیم شما نیز مانند بسیاری از افراد قدیمی فکر نکنید که اگر بچه شما ساکت باشد و نیازی به تحرک و بازی نداشته باشد کودکی سالم و آرام است! کودک شما نیازمند تحرک و بازی است تا بتواند از مهارت‌ها و هوش خود بیشتر استفاده کند. آموزش مهارت به کودک با بازی کردن را اینجا بخوانید.

پرسش: نوزاد ما در حال حاضر در هفته دوم پنج ماهگی است و از همان سه ماهگی خیلی علاقه به بازی دارد و الان هم خیلی بیشتر شده و فعالیت دست و پایش خیلی زیاد است. همسرم می‎گوید که آن‎قدر که باهاش بازی کردیم و حرف زدیم بازیگوش شده، راستش را بخواهید کمی نگران هستم. ممنون از مطالب خوب و مفیدتان.

پاسخ مشاور سایت (خانم روحی): با سلام. چیزی که سبب رشد مغزی کودک می‎شود بازی کردن با اوست. حرکت دست و پای کودک باعث رشد مفصل‎ها و استخوان‎های او می‎شود. بازی کردن و صحبت کردن با او موجب رشد و تحریک حواس پنجگانه وی می‎شود؛ برای راهنمایی بیشتر می‎توانید از اسباب بازی‎های مناسب این سن هم استفاده کنید. هنگام صحبت کردن مراقب باشید که بچگانه صحبت نکنید و کلمات را درست و صحیح و شمرده به کار ببرید. شاد باشید. از تقویت مهارت حرکتی کودک با بازی بیشتر بدانید.

همچنین برای بالا بردن هوش نوزادتان؛ بازی‌های تقویت کننده مغز نوزاد را مشاهده کنید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه