خواب و روابط نوزاد 6 ماهه

خواب و روابط نوزاد 6 ماهه

از میزان خواب ایده آل برای نوزادان 6 ماهه و نیازهای عاطفی آنها بیشتر بدانید.

خواب نوزادان یکی از مسائل مهمی است که باید جدی گرفته شود؛ همچنین شما می توانید با یک برنامه مناسب برای خواب کودک‎ تلاش کنید تا در آینده احتمال بروز مشکل اختلالات خواب در کودک را به حداقل برسانید.

پرسش شماره 1: سلام دختره من ۶ ماهه است؛ خیلی زیاد می‎خوابد آیا مشکلی دارد؟ در ضمن به خاطره مشغله کاری زیاد او را بیرون نمی‎برم. آیا این موضوع مشکل ساز می‎شود؟

پاسخ مشاور سایت (خانم روحی): با سلام؛ کودک‎تان زیر یک سال است و نیاز به خوابیدن زیادی دارد منظور شما از خوابیدن زیاد را متوجه نشدم چند ساعت هست. خواب طبیعی کودک در این سن 11 ساعت خواب شبانه و حدود 3 ساعت خواب در روز است؛ اگر نوزادتان بیشتر از این میزان می‎خوابد مشکل است.
به هر حال کودک‎تان نیاز به روابط اجتماعی، بازی، طبیعت و ... را دارد. اسباب بازی‎های مناسب در این سن، ارتباط با کودکان دیگر، خواندن شعر، ارتباط شما با مادران دیگر در مورد نحوه رشد کودک و گرفتن اطلاعات لازم همه کمک می‎کنند که حواس کودک و رشد ذهنی وی پیشرفت بهتر و سریع‎تری داشته باشد. در کل تربیت صحیح کودک و تلاش برای داشتن کودکی سالم، قبل از بارداری مادر شروع می‎شود و تا 7 سالگی تربیت در اوج خود است. اصولا هر کاریی برای کودک می‎خواهید انجام دهید تا زیر 7 سالگی تعیین کننده است بر عکس آنچه که در جامعه شایع هست و اقدامات اصلی پس از ورود به دبستان شوع می‎شود. شاد و موفق باشید. مطلب تقویت رشد عاطفی و اجتماعی نوزاد به شما در داشتن ارتباط بهتر با نوزادتان کمک خواهد کرد.

درخصوص خواب نوزادان بیشتر بدانید.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه