اگه فکر می کنین چک کردن ایمیل های کاریتون، پیام دادن به دوستاتون در طول روز و خوردن شام همزمان با بقیه کارهاتون نشوندهنده ی توانمندی شماست، اشتباه میکنین. طبق گزارش روزنامه نیویورک تایمز، اینکه به طور دائم چند کار رو همزمان انجام بدین باعث می شه مغزتون کارایی کمتری داشته باشه. بر اساس مطالعه ای در موسسه ای این نتیجه گرفته شده که استفاده بیش از حد از تلفن یا موبایل مثل استفاده بیش از حد دارو هست و به همون اندازه مضره. این راه رو امتحان کنین: موبایلتون رو هنگام شام داخل اتاق دیگه ای بذارین، و ...

راه هایی برای خروج از دنیای تکنولوژی

موثر تر از قبل خواهید شد
اگه فکر می کنین چک کردن ایمیل های کاریتون، پیام دادن به دوستاتون در طول روز و خوردن شام همزمان با بقیه کارهاتون نشوندهنده ی توانمندی شماست، اشتباه میکنین. طبق گزارش روزنامه نیویورک تایمز، اینکه به طور دائم چند کار رو همزمان انجام بدین باعث می شه مغزتون کارایی کمتری داشته باشه. بر اساس مطالعه ای در موسسه ای این نتیجه گرفته شده که استفاده بیش از حد از تلفن یا موبایل مثل استفاده بیش از حد دارو هست و به همون اندازه مضره. این راه رو امتحان کنین: موبایلتون رو هنگام شام داخل اتاق دیگه ای بذارین، و از غذا خوردن و مکالمات خودتون در حین شام لذت ببرین.

خلاق تر از قبل خواهید شد
اگرچه شما فکر میکنین نداشتن ارتباط با کار و محیط کار در منزل، می تونه روی عملکرد حرفه ای شما تاثیر منفی بذاره، اما محققان اعلام کردن که دسترسی نا محدود به وسایل الکترونیکی ( چه برای کار باشه چه غیر کار ) خلاقیت شما رو کم می کنه. بر اساس اعلام یک مجله علمی، یه تعطیلات چهار روزه، می تونه تا ۵۰ درصد روی بالا رفتن خلاقیت شما اثر بذاره. این راه رو امتحان کنین: در استفاده از وسایل الکترونیکی برای خودتون محدودیت قائل شین، مثلا لپ تاپ خودتون رو توی خونه گوشه ای بذارین و یا زمان استفاده از موبایلتون رو کاهش بدین.

سرعتتون پایین میاد
طبق مطالعه ای در یکی از دانشگاه های مریلند، کاربران دائم شبکه های اجتماعی، به دنبال کردن فعالیت های غیر آنلاین علاقه مند نیستن که همین امر باعث پایین اومدن سرعت اونها می شه و همچنین محققان به این نتیجه رسیدن که استفاده ی مداوم از موبایل باعث ایجاد خودخواهی در افراد می شه. ممکنه شما بعد از چک کردن فیس بوک و یا توییتر احساس خود گرایی و یا اعتماد به نفس داشته باشین اما یه استراحت کوتاه بهتون اجازه میده که روی روابط واقعی و غیر مجازی خودتون هم تمرکز کنین. این راه رو امتحان کنین: به همراه یکی از دوستاتون در یکی از شبکه های اجتماعی فعالیت کنین، یا زمان حضورتون در شبکه های اجتماعی رو محدود کنین.

روابط بهتری با همکارانتون خواهید داشت
بر اساس نظر ” سوزان تاردانیکو ” مشاور رهبری و ارتباطات از Forbes، ۹۳ درصد ارتباطات افراد، از زبان بی کلام یا زبان بدن تشکیل می شه. این حالت، مثلا تکون دادن دست ها و یا اجزای صورت هنگام صحبت کردن ممکنه از طریق وسایل الکترونیکی از جمله موبایل یا کامپیوتر به خوبی منتقل نشه. این راه رو امتحان کنین: سعی کنین با افراد ارتباط کلامی برقرار کنین چون این طوری هم حرفاتون رو به طور شخصی میگین و هم موثرتر هست. برای عیب یابی از یه مشکل به جای ایمیل دادن به همکارتون، ارتباط کلامی برقرار کنین و استفاده از موبایل، ایمیل و پیام کوتاه رو محدود کنین چون که اون ها هیچ نوع احساسی رو انتقال نمی دن.

توجه‌تون رو تقویت خواهید کرد
بر اساس گزارشی از موسسه جهانی ” مک کینسی “، متوسط کارمندان ۲۸ درصد از زمان کاری خود رو در طول هفته به چک کردن ایمیل خود می پردازن. که این زمان مصادف می شه با ۱۳ ساعت کلیک و خوندن پیام های کوتاه، که در واقع این زمان می تونه به تولیدات موثرتری نتیجه بده. این راه رو امتحان کنین: برای بیشتر کردن تمرکزتون، وقتی که مشغول انجام یه پروژه خاص هستین از چک کردن موبایل و یا ایمیلتون دوری کنین، و یا حداقل در دو زمان مشخص از روز ایمیلتون رو چک کنین.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه