در بخش اول مواردی رو در این مورد خوندیم و حالا ادامه ی مطلب:

در بخش اول مواردی رو در این مورد خوندیم و حالا ادامه ی مطلب:

چگونه پدر و مادر خود را متقاعد کنیم که برای خود وقت بگذارند؟ (بخش دوم)

 

به اون ها کمک کنین که متوجه بشن شما بزرگ شدین. گاهی اوقات والدین میترسن که برای خودشون وقت بذارن و یا کارای مربوط به خودشون رو انجام بدن چون که فکر میکنن این کارا باعث میشه از وظایف پدر و مادر بودنشون منحرف بشن. شما نیاز دارین که به اون ها اطمینان بدین که به اندازه کافی بزرگ شدین که مراقب خودتون باشین و حالا وقتشه که روی اون ها تمرکز کنین. این موضوع به راحتی با گفتن اینکه “مامان/بابا من مراقب خودم هستم” اتفاق نمی افته. نه! متقاعد کردن اون ها به راستی نیازمند رسیدگی به مسئولیت های خودتون و نشون دادن استقلال خود از طریق انجام کارهاتون هست. نه تنها شما میتونین انجام مسئولیت های خودتون رو نشون بدین، بلکه میتونین نشون بدین که بسیار علاقه مند به کمک کردن به اونها هستین. کمک به اونها برای انجام کارهاشون چه در خونه چه بیرون از خونه و یا انجام سایر کارها و خدمات به اون ها کمک میکنه. مراقبت از نیازهای اون ها و از همه مهمتر پیدا کردن زمان برای اون ها مهمه. به طور مرتب باهاشون تماس بگیرین و از اون ها درباره ی اینکه روز خوبی داشتن یا نه و یا درباره برنامه ریزی های آخر هفته ی اون ها بپرسین که بسیار براشون قابل اهمیته. در نهایت شما باید اون ها رو متوجه کنین که به فکر خود هستین بنابراین حالا وقتشه که اون ها برای خودشون زمان و انرژی بذارن.
در کنار اون ها با انجام تفریحاتی که دوس دارن، وقت بذارین. اگه اون ها انجام کاری رو دوس دارن باهاشون همراه بشین. اگه پدرتون دوس داره که به استخر بره او رو تشویق کنین. اگه مامانتون بازی موبایل دوس داره کنارش بشینین و بازی او روتماشا کنین. اگه او آشپزی دوس داره، از اون بخواین که بهتون یه دستور جدید آشپزی یاد بده و یا دستور پخت غذای جدیدی به او پیشنهاد بدین. با نشون دادن شور و شوق خود برای آنچه که اون ها انجام میدن، شما میتونین ماهرانه اون ها رو به انجام این فعالیت ها درگیر کنین. و این واقعیت وجود داره که علاقه ی شما به آنچه که اون ها انجام میدن باعث میشه انگیزه اون ها حفظ بشه. هرکسی دوس داره که ازش قدردانی بشه و درباره کارایی که میخواد انجام بده حمایت بشه.
به طور مداوم از او حمایت کنین. هیچ طرحی به طور مداوم موفق نمیشه، مگه اینکه به طور مداوم پیگیری کنین. به طور منظم درمورد منافع و فعالیتهای اون ها صحبت کنین و به اونها انگیزه بدین که برای خوشون زمان ��ذارن. اگه از انجام کارهای قبلیشون خسته شدن با توجه به نوع علاقه مندی هاشون به اون ها ایده های جدید بدین.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه