بر طبق تحقیقات، خنده به عنوان عاملی مثبت بر روی سلامت جسم و روح ما تاثیر مثبت میذاره و باعث میشه هورمون های شادی آور از جمله اندورفین ترشح بشه، بنابراین بسیاری از کارشناسان معتقدن که خنده باید بخش مهمی از یک رابطه ی دونفره باشه.

۱۰ نشانه که رابطه ی شما پایدار خواهد ماند ( بخش اول )

باهم بخندین
بر طبق تحقیقات، خنده به عنوان عاملی مثبت بر روی سلامت جسم و روح ما تاثیر مثبت میذاره و باعث میشه هورمون های شادی آور از جمله اندورفین ترشح بشه، بنابراین بسیاری از کارشناسان معتقدن که خنده باید بخش مهمی از یک رابطه ی دونفره باشه.
جوک گفتن باعث میشه مردم باهم ارتباط برقرار کنن. گفتن چیزای بامزه و خنده دار راهی خوب برای پیشرفت کار و روابط شخصیه. و از دیدگاه سلامت روانی، مطالعات نشون دادن که خنده باعث میشه میزان افسردگی و احساس تنهایی افراد کم بشه.

همدیگه رو درک کنین
بر طبق نظر روانشناسان، درک کردن همدیگه به این معنی نیست که نیازی به حرف زدن باهم ندارین بلکه به این معنیه که به طور طبیعی باهم صحبت کنین و حرف همو بفهمین. هیچ کدوم از زوج ها نباید ازهم انتظار داشته باشن که بدون گفتن نیازهاشون به هم، بتونن نیازهای همدیگه رو برطرف کنن. این توقع باعث جر و بحث میشه. به جاش زوج ها میتونن از تکنیک های موثر برای حل کردن مشکلاتشون استفاده کنن مثلا شنیدن حرفای همدیگه، گفتن انتظاراتشون از همدیگه و چک کردن این موارد باهم به طور معمول.

میتونین سکوت کنین
بر طبق نظر دکتر Gab ازدواج کردن به معنی یکی شدن نیست. در یک رابطه ی سالم شما دو نفر مجزا هستین که هردوی شما باهم و با کمک هم پایه و اساس زندگی رو تشکیل میدین و میتونین با گذر زمان اون رو پرورش بدین و شما دو نفر نیز با گذر زمان تغییر میکنین.
سکوت به این معنی نیست که شما دو نفر جدا از هم هستین. استقلال جداگونه ی هر دو نفر و صحبت نکردن دائم باهم باعث ایجاد تعادل در یک رابطه ی سالم میشه. اینطوری احساس نمیکنین که بین شما و طرفتون فاصله افتاده به جاش احساس آرامش هم میکنین.

اهدافتون رو باهم به اشتراک بذارین
تحقیقات بر روی ازدواج های موفق نشون دادن که زوج هایی که اهدافشون رو باهم به اشتراک گذاشتن، مدت طولانی تری باهم میمونن. اگه اختلافات اساسی مثل اختلافات مذهبی و یا اختلاف بر سر پول، باهم دارین که ممکنه آینده ی شما رو تحت تاثیر قرار بده، نمیتونین به راه حلی برسین که هردوی شما رو راضی کنه. با طرف مقابلتون صحبت کنین، ۵ موردی که براتون مهم هست رو روی کاغذ بنویسین و درباره میزان اهمیتشون باهم صحبت کنین.

به سرعت درگیری رو حل و فصل کنین
درگیری میتونه از یه درگیری ساده تا یه جنگ دو نفره باشه. در روابط، معمولا درگیری اغلب بر سر رفتارهای غیر قابل قبول از سمت دو نفر هست. اما در صورتی که درگیری به عنوان یه تبادل نظر سازنده باشه میتونه مفید باشه اما اگه نتونین این درگیری رو خودتون حل کنین میتونه به عنوان یه مشکل تو زندگیتون باشه.

ادامه دارد…

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه